Microsoft prichádza s novými funkciami

S prvou novinkou prichádza Microsoft v aplikácií Teams. Vďaka inovácii Video Clip môžu teraz používatelia odosielať správy s krátkymi minútovými videoklipmi. Táto novinka bola predstavená počas nedávneho partnerského podujatia Microsoft Inspire 2022.

Microsoft prichádza s novými funkciami

V prípade, že je textová správa či emotikon nedostačujúci, môže prísť na rad nová možnosť komunikácie. Veľmi jednoducho môžete zdieľať informácie prostredníctvom krátkeho videa vo funkcii CHAT. Túto funkciu nájdete ľahko, ide o malú ikonu videokamery v textovom poli vedľa tlačidla „Odoslať“. Táto nová funkcia môže výrazne ušetriť čas pri odovzdávaní informácií a taktiež poskytuje možnosť efektívnejšieho sprostredkovania významu správy. Veľmi populárnou by sa táto funkcia mohla stať aj medzi kolegami, ktorí pracujú v rôznych časových pásmach, či počas neprítomnosti na pracovisku, kedy môže slúžiť ako odkaz.

Video Clip však nie je jedinou novinkou z dielne Microsoftu. Efektivitu práce počas video call-u bude možné zvýšiť aj vďaka novým prvkom na anotácie pri tímových prezentáciách. Každý účastník bude môcť do obsahu písať, kresliť, reagovať či prípadne obsah prezentácie môže aj ďalej zdieľať.

Používateľov, ktorí pracujú v produkte Microsoft Excel poteší pripravovaná novinka s názvom Live Excel. Táto funkcia funguje na princípe Live Share. Vďaka tomu, je možné preniesť danú tabuľku, resp. excelovský súbor bez nutnosti prepínania živo na míting, teda do prostredia komunikácie v rámci Teams-u. Táto novinka ma podporiť tímovú prácu na tabuľkách v reálnom čase. Po technologickej stránke funkcionalita využíva Fluid Framework. Integrácia Excelu do Teams predbežne nie je verejne dostupná, no Microsoft pripravuje verejný náhľad Excel Live. Predstaviť ho má koncom augusta 2022. Informácie o všeobecnej dostupnosti a finálnej verzii predbežne nie sú známe.

Bezpečnosť volieb cez Internet

Bezpečnosť a open-source softvér